مقاله

دانلود بهترین ویروس کش های رایگان ۲۰۱۸ همراه با بررسی و مقایسه

سالانه میلیاردها دلار صرف سرمایه گذاری بر روی نرم افزارهای ویروس کش می‌شود، زیرا آنها می‌دانند که ویروس ها ممکن است رایانه‌ها را برای مدت زیادی، از کار بیاندازند و باعث از دست رفتن سرمایه‌ی یک شرکت شوند.

ویروس کش ها قاتل ویروس‌های رایانه‌ایی هستند که طوری برنامه ریزی شده اند که به سرقت اطلاعات حساس و حیاتی، قفل صفحه‌ی جستجو، پایین آمدن سرعت رایانه و از بین بردن اطلاعات مهم از طریق حذف آنها و غیره، بپردازند.

بسیاری از برندهای موجود در بازار، ادعا می‌کنند که بهترین و ارزان ترین ویروس کش ها را برای سیستم عامل‌ها در اختیار دارند. اما قطعاً تشخیص آنکه کدام یک از آنها بهتر از دیگری عمل می‌کنند کمی مشکل است.

برای استفاده کاربران خانگی، شرکتهای مدعی، نسخه‌ی ارزان ویروس کش را برای سیستم عامل ها در نظر می‌گیرند که نیاز به اشتراک سالیانه دارد. اگرچه برخی از نرم افزارهای ویروس کشی که به صورت رایگان ارایه می‌شوند به غیر فعال کردن سیستم دفاعی مانند Firewall می‌پردازند و راه های دسترسی به آن را مسدود می‌سازند و به شما این اجازه را می‌دهند که تنها برای استفاده‌ی خانگی و شخصی، از آنها استفاده کنید.

ما پس از انجام تحقیقات گسترده، فهرستی جامع از ویروس کش های رایگان بروز رسانی شده در اختیار شما قرار داده ایم که در زیر به معرفی آنها می‌پردازیم.

۱- ویروس کش رایگان آواست – Avast

img3File_thumb800-min دانلود بهترین ویروس کش های رایگان 2018 همراه با بررسی و مقایسه

اخیرا ویروس کش Avast محبوبیت فراوانی پیدا کرده است. با توجه به آمارهای سایت Cnet جایگاه اول، از نظر تعداد دانلود توسط کاربران به ویروس کش آواست اختصاص می‌یابد و پس از آن به نرم افزارهای ویروس کش Avira و AVG اختصاص پیدا می‌کند چرا که امکانات دیگر و مهم ویروس کش را از کار نمی اندازد و تمامی این ویژگی ها را بجز Safe Zone، Firewall، Anti-spam در نسخه ی پولی آن مشهود است.

نمایش نمودار مقایسه بر روی وبسایت آواست بیانگر این است که در نسخه‌ی رایگان آن، برنامه Sand box در دسترس نمی‌باشد اما درواقع وجود دارد و ظاهرا این یک ترفند تبلیغاتی بوده است. اما چیزی که در ویروس کش Avast به جز مسدود کردن ویروس و نرم افزارهای جاسوسی، بیشتر نظر ما را جلب کرد، این بود که این نرم افزار از حافظه‌ی کمی استفاده می‌کند و دارای ویژگی‌های بسیاری مانند: Sand box، بوت اسکن، کنترل از راه دور، افزونه های ایمنی مرورگر، و خدمات حفاظت ابری است.

دانلود رایگان ویروس کش آواست

۲- ویروس کش رایگان ای وی جی – AVG

avg-free-min دانلود بهترین ویروس کش های رایگان 2018 همراه با بررسی و مقایسه

ویروس کش AVG یکی از نرم افزارهای محبوب و شناخته شده در بین ویروس کش های رایگان به حساب می آید. که بعد از ویروس کش Avast در جایگاه دوم قرار دارد. AVG رایانه ی شما را در برابر انواع ویروس ها، ایمیل های مشکوک، حملات تحت وب و ابزارهای سرقت اطلاعات شخصی محافظت می‌کند.

فایروال، ضد هرزنامه وعملکردهای بهینه سازی در نسخه‌ی رایگان این نرم افزار غیر فعال شده است. اما به طرز شگفت انگیزی، پشتیبانی تلفنی برای کاربران برخی از کشورها، مانند ایالت متحده و بریتانیا، در دسترس است.

ممکن است که ما از روند مراحل نصب نرم افزار که شامل ۳ مرحله است، نا امید شویم، در ابتدا ما به یک وب اینستالر با حجم ۴ مگابایت احتیاج داریم تا بتوانیم فایل‌ها را کاملاً دانلود کنیم و پس از نصب یک فایل ۶۰ مگابایتی دیگر برای دانلود وجود دارد. که فایل‌های قابل توزیع را در وب سایت‌ها راه اندازی می‌کنند. توجه داشته باشید که در طول مدت نصب، AVG، تولبار امنیتی به صورت پیش فرض نصب می‌شود.

دانلود رایگان ویروس کش ای وی جی

۳- ویروس کش رایگان Ad.Aware

Adaware-Antivirus-Download-min دانلود بهترین ویروس کش های رایگان 2018 همراه با بررسی و مقایسه

تیم بررسی و تحقیق بسیار مشتاق آزمایش ویروس کش Ad.Aware بود، زیرا یکی از بهترین نرم افزارهای ویروس کش ضد جاسوسی است. که در سال‌های اخیر به یک نرم افزار پیشرفته، تبدیل شده است. و جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است. نسخه‌ی رایگان آن از موتور جستجوی Vipre استفاده می‌کند. اما Ad-Aware Total Security از موتور Gdata استفاده می‌کند.

چیزی که کاربران، بیشتر با آن مواجه می شوند، ظاهر گرافیکی نه چندان مناسب آن است که چندان کاربر پسند نیست و در ابتدا مجبور هستیم که به دنبال دکمه ی بررسی دستی آن بگردیم. بسیاری از ویژگی‌های پیشرفته‌ی حفاظتی که بیشترین فضای حافظه‌ را به خود اختصاص می‌دهند، در نسخه ی رایگان آن غیر قابل دسترس است.

از مزایای این نرم افزار، پشتیبانی از قابلیت حالت بازی است. که با فعال کردن آن، تمام پیام‌های هشدار دهنده‌ی نرم افزار، قطع می‌شود و هیچ گونه مزاحمتی در هنگام اجرای بازی در حالت تمام صفحه برای شما بوجود نمی‌آورد.

دانلود رایگان آنتی ویروس Ad.Aware

۴- ویروس کش رایگان Avira

av_free_screen دانلود بهترین ویروس کش های رایگان 2018 همراه با بررسی و مقایسه

این نرم افزار با قدرت تشخیص فوق العاده خود شناخته شده است و این قابلیت را دارد که هرگونه حرکت مخفیانه در سیستم عامل را ردیابی کند.

شما پس از نصب این نرم افزار مشاهده می‌کنید که بسیاری از ابزارهای آن به جز قابلیت اسکن بی وقفه به رنگ خاکستری درآمده است و در نسخه‌ی رایگان آن غیر فعال شده است. اما با این حال می‌توانید اطمینان حاصل کنید که نرم افزار به بهترین نحو به برقراری امنیت شما در برابر ویروس‌ها، تروجان‌ها، نرم افزارهای جاسوسی و بدافزار می‌پردازد.

ویروس کش Avira به جای کسب رتبه‌ی چهارم می‌توانست در رتبه ی اول قرار بگیرد. چناجه مواردی همچون نصب نوار ابزار Ask.com و تغییر موتور جستجوی پیش فرض مرورگر به Ask.com و نمایش پنجره‌های مزاحم PoPup برای اعلام هشدار بروزرسانی به نسخه‌ی پیشرفته در این نرم افزار وجود نداشت. اگرچه نوار ابزار Ask.com می‌توانست در هنگام نصب برنامه حذف شود، اما برای جلوگیری از آن باید ویژگی حفاظتی وبسایت نیز غیر فعال شود.

دانلود رایگان آنتی ویروس اویرا

۵- ویروس کش Zone Alarm + Firewall

518944-check-point-zonealarm-extreme-security-2017-main-window دانلود بهترین ویروس کش های رایگان 2018 همراه با بررسی و مقایسه

ZoneAlarm با اضافه کردن Firewall به برنامه های خود، بسیار مورد توجه قرار گرفته، کسپرکسی موتورهای ویروس کش را به صورت یکجا مورد استفاده قرار می‌دهد. اگرچه نتوانسته اند جایگاه اول را به خود اختصاص دهند اما با دارا بودن ابزارهای اشتراک کسپرسکی، در جایگاه بالایی قرار می‌گیرند.

ZoneAlarm این امکان را فراهم می‌سازد که هرکسی بتواند از موتورهای جستجوی فوق العاده‌ی کسپرسکی در محصولات ZoneAlarm free Antivirus+Firewall استفاده کند. اکثر نرم افزارهای ویروس کش، قابلیت بسیار کمتری را نسبت به مدت زمان تشخیص ویروس و حفاظت را دارند اما ZoneAlarm به کمک موتور جستجوی قدرتمند کسپراسکی وFirewall، حفاظت همه جانبه از اطلاعات رایانه‌ی شما را در برابر هکرها بر عهده می‌گیرند.

این نرم افزار نیز از حالت بازی پشتیبانی می‌کند و شما می‌توانید با رمزگذاری روی این برنامه، مانع دسترسی افراد غیر مجاز به آن شوید و هرگونه تغییر در تنظیمات آن را می‌توانید ممنوع کنید.

دانلود رایگان آنتی ویروس Zone Alarm

۶- آنتی ویروس رایگان مایکروسافت

Windows-Defender دانلود بهترین ویروس کش های رایگان 2018 همراه با بررسی و مقایسه

همانطور که درست حدس زده اید، Microsoft Windows Defender توسط شرکت مایکروسافت ایجاد شده است که برای کاربران ویندوز رایگان است.

این ویروس کش بلادرنگ، برای محافظت در برابر بد افزارها، فعال می‌شود و به طور خودکار شروع به اسکن می‌کند. گزینه‌های اسکن، نه به قصد ایجاد مزاحمت برای کاربر بلکه برای محافظت بیشتر به طور پیش فرض پیکر بندی شده است. زیرا این برنامه هنگامیکه رایانه‌ی شما روشن می‌شود به طور خودکار شروع به اسکن می‌کند و حداکثر از ۵۰ درصد CPU استفاده می‌کند.

سازگاری و ثبات دو عامل احتمالی Microsoft Windows Defender است که باعث می‌شود ما آن را به دیگران پیشنهاد کنیم. اما با این حال نمی‌توانیم میزان درصد شناسایی را برآورد کنیم هنگامیکه اخیراً آنها با تهدید روز صفر فقط توانسته اند ۶۴% میزان ردیابی را در آزمون AV-Test کسب کنند.

این محصول به صورت رایگان همراه با ویندوز ۱۰ نصب می شود.

۷- ویروس کش Panda Cloud

panda-min دانلود بهترین ویروس کش های رایگان 2018 همراه با بررسی و مقایسه

ویروس کش Panda Cloud با قرار دادن بستر ابری بر روی زیر ساخت‌های آنتی ویروس ویروس، تفاوت بسیاری با سایر آنتی ویروس های خانگی دارد. Panda اولین شرکت امنیتی است که به صورت رایگان ویروس کش Cloud را ارایه می‌دهد. نسخه‌ی رایگان آن، دارای حفاطت بی وقفه در برابر ویروس‌ها، جاسوس افزارها و تشخیص بدافزارها با توجه به نوع فعالیت و بررسی فیلتر صفحات وب است.

دانلود رایگان آنتی ویروس پاندا

۸- ویروس کش King Soft

kingsoft-antivirus دانلود بهترین ویروس کش های رایگان 2018 همراه با بررسی و مقایسه

KingSoft یکی دیگر از شرکتهای چینی است که دفتر مرکزی آن در شهر پکن قرار دارد. این نرم افزار به این دلیل محبوب است که دفتر مرکزی آن با دفتر مایکروسافت جایگزین شده است. این شرکت بیش از ۱۰ سال است که در صنعت تولید نرم افزار های آنتی ویروس، فعالیت داشته است. ویروس کش King  Soft یک برنامه ی کاملا ًضد ویروسی است که توانایی اسکن و پاک کردن ویروس‌ها را از رایانه دارد. این نرم افزار هم چنین می‌تواند به حفاظت از مرورگر شما، پیام رسانی قوی هنگام تماشای ویدیو، دانلود فایل و حتی فلش درایوها را برعهده می‌گیرد.

این نرم افزار دارای یک برنامه ی ضد هکر نیز می‌باشد و از Firewall جعلی استفاده نمی‌کند. برنامه‌ی ضد هکر حفاظت خود را از طریق کنترل از راه دور در برابر اقدامات صورت گرفته آغاز می‌کند.

با این حال این نوع از ویروس کش بروزرسانی شده  ادعا می‌کند که میتواند همپای نرم افزار های دیگر کار کند.

 

۹- آنتی ویروس رایگان FortiClient

forticlient دانلود بهترین ویروس کش های رایگان 2018 همراه با بررسی و مقایسه

Forticlient آخرین برنامه‌ی امنیتی شرکتFortinet است. این شرکت به عنوان یکی از رهبران تامین تجهیزات نرم افزارهای امنیتی شبکه به شمار می‌رود. این مجموعه به تازگی نرم افزار امنیتی مستقلی را به طور رایگان برای کاربران سیستم عامل ویندوز طراحی کرده اند که Fortigate نام دارد که قابلیت رجیستر کردن و ادغام را دارد و اجرای مستقل آن را پشتیبانی می‌کند.

نسخه ی رایگان این برنامه، ویژگی هایی مانند: ضد ویروس، فیلتر صفحات وب، Firewall، بهینه سازی وب، بررسی نقاط ضعف و گواهی پشتیبانی کاربر و بسیاری از امکانات دیگر را به همراه دارد.این برنامه توانسته است در آزمایش VB100 امتیاز ۱۰ را از مجموع ۱۱ امتیاز کسب کند.

دانلود آنتی ویروس رایگان فورتی کلاینت

دیدگاهتان را بنویسید